З «Щоденників» Сергія Єфремова

«З травня  1928 р. одбулися вибори до ВУАН. Важко навіть згадувати про це  засідання… »

Проаналізуйте історичне джерело та дайте йому оцінку

Фото_докЄфремов

 

Відповідь:

    Сергей Александрович Ефремов — украинский учёный, академик, публицист и історик литературы. Потомок старинного рода священников, до XIX века носивших фамилию Охрименко. Репресований 1930 р.  в результаті сфабрикованого радянською владою «процесу Спілки визволення України». Реабілітований 1989 року.

   Поданий документ є уривком «Щоденника» відомого громадсько-політичного діяча, публіциста, вченого, літературознавця С. Єфремова, в якому оповідається про процеси, які мали місце у Всеукраїнській академії наук у 1928-1929 pp. Він розповідає, як під тиском комуністичної партії в академіки протискувалися партійно-державні функціонери і цькувалися ті, які на це звання заслуговували.

 У своїх записках С. Єфремов описує всі ті методи, якими більшовики намагалися впливати на діяльність академії, на вибори академіків. Пояснює, чим було зумовлено його цькування з боку влади. Проте він усвідомлював, що все це лише привід і в будь-якому разі зазнає репресій. Пишучи «Щоденник», С. Єфремов намагався залишити для майбутніх поколінь опис тих подій, свідком і учасником яких він був.

Запись опубликована в рубрике Завдання з розгорнутою відповіддю, Історія України 11 клас. Добавьте в закладки постоянную ссылку.