З книги В Чорновола «Лихо з розуму»

«У серпневі й версневі дні 1965 р. ніщо, здавалося, не порушувало звичного ритму життя  на Україні … «

Проаналізуйте історичне джерело та дайте йому оцінку

Фото_Чорновол

Фото_Чорновол2

Відповідь:

  В’ячеслав Чорновіл (1937-1999) родом із Черкащини, жу­рналіст, публіцист, правозахисник, політичний діяч, належав до покоління «шістдесятників». Провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х — 90-х років; Герой України (2000, посмертно). Лауреат Міжнародної журналістської премії ім. Ніколаса Томаліна (1975). Ініціатор проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 р. та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 р.

      Книга В’ячеслава Чорновола «Лихо з розуму» була збір­кою матеріалів про долю 20 засуджених у 1966 році молодих україн­ських інтелігентів. Її публікація за кордоном СРСР по­служила приводом до арешту в 1967 році автора й позбав­лення його волі на 3 роки «за наклепницьку діяльність на ра­дянський суспільний лад».

      Оскільки сам В’ячеслав Чорновіл належав до числа правозахисників, його розповідь є поглядом на дисидентський рух зсередини. Він чудово знає предмет, який описує. У цьому і полягає цінність його свідчень як історичного джерела.

Запись опубликована в рубрике Завдання з розгорнутою відповіддю, Історія України 11 клас. Добавьте в закладки постоянную ссылку.