Данило Романович Галицький

«Хан прислав посла свого до Данила й Василька: “Дай Галич!”

Проаналізуйте історичне джерело та дайте йому оцінку

 «Хан прислав посла свого до Данила й Василька: «Дай Галич!»  І Данило був у печалі великій, тому що не укріпив він був землі своєї  городами. І, порадившися з братом своїм, поїхав він до Батия… Вибрався ж він на празник святого Дмитрія Солунського, помолившись Богу. І прибув він до Києва, прийшовши у храм архістратига Михаїла, тобто Видубич, скликав чорноризців і весь монаший чин. І коли він сказав ігумену і всій братії, щоб вони вчинили молитву за нього, то вони вчинили, щоб він од Бога милість дістав. І… вирушив він із монастиря у човні, бачачи біду страшну і грізну, і прибув до Переяславля. Звідти ж прибув він до Батия на Волгу… Він, Батий, сказав: «Данило! Чому ти ecu давно не прийшов? Але якщо нині ти прийшов єси,- то й се добре. Чи п’єш  ти чорне молоко, наше пиття, кобилячий кумиз?». І він сказав: «Досі ‘ я не пив. А нині ти велиш — я п’ю». Він тоді сказав: «Ти вже наш-таки, татарин. Пий наше пиття!». І він, Данило, випивши, поклонився за обичаєм їх… О, лихіша лиха честь татарськая! Данило Романович, що був князем великим, володів із братом своїм Руською землею, Києвом,

і Володимиром, і Галичем, і іншими краями, нині сидить на колінах і холопом себе називає! А вони данини хотять, і погрози ідуть, і він життя не надіється! О, лиха ти, честь татарськая! Пробув же князь  у них днів двадцять і п’ять, а тоді одпущений був із тими, що були л з ним, і поручена була земля його йому. І прийшов він у землю свою, і і зустрів його брат Василько і сини його. І був плач через обиду його, але  ж більша була радість, що він є здоров…».

Відповідь:

Данило Романович Галицький 

син Романа Мстиславича, правитель Галицько-Волинського князівства 1238-1264 рр., за правління якого князівство досягло найбільшого піднесення. 

Поїздка князя до хана Батия в Золоту Орду за ярликом 1245 – 1246 рр.

У 1253 р. приймає титул короля. Боровся проти Золотої Орди. Учасник битви на р. Калка. Заснував у 1256 р. м. Львів

Запись опубликована в рубрике Завдання з розгорнутою відповіддю. Добавьте в закладки постоянную ссылку.